2 years ago

Czy gra w Lotto ma sens?

Gra w lotto budzi w naszym społeczeństwie wiele kontrowersji. Większość z nich dotyczy prawdopodobieństwa wygranej, które trzeba przyznać jest nikłe. To, że wygramy w lotto jest jak jeden do niemal czternastu milionów. Szanse są niewielkie, a jednak znaczna część ludzi nie czuje się tym faktem zniechęcona. Kumulacja lotto jest jednym z takich momentów, kiedy nawet osoby sceptycznie nastawione do tej gry, decydują się skreślić los.

A jeżeli wygramy?

Choć prawdopodobieństwo naszej wygranej w lotto jest niewielkie, co jakiś czas jedna osoba na kilkanaście milionów zgarnia największą stawkę. Czy jest to dla niej czas spełnienia marzeń, czy wręcz przeciwnie? Wielu osobom, zwłaszcza tym, które nie wychowywały się w dobrobycie, wydaje się, że wygrana wielkiej sumy pieniędzy jest lekiem na całe zło tego świata. Często zdarza się, że kiedy osoby takie rzeczywiście wygrywają, jest to dla nich droga w przepaść. Często nie potrafią sobie one poradzić z tak wielką sumą pieniędzy. Wpadają w uzależnienia. Kupują wiele rzeczy bez zastanowienia, aż w końcu tracą swoje fortuny. Nie są to odosobnione przypadki. Takie sytuacje zdarzają się regularnie. Jeżeli osoby nie są mentalnie przygotowane na operowanie tak wielkimi kwotami, nie są w stanie właściwie ich zagospodarować.

Wygrane lotto a sens życia

Wielu graczy żyje marzeniami o tym, co by zrobili, kiedy udałoby się im wygrać tak wielką sumę pieniędzy. Dla większości z nich ta kwestia pozostanie w sferze marzeń. Dla nielicznych szczęśliwców wygrana może oznaczać jednak kłopoty natury psychologicznej. Kiedy całe życie dążyli do wygrania dużych pieniędzy, kiedy to się wreszcie uda, nie ma do czego dążyć. Dla niektórych jest to poważny problem, ponieważ nie potrafią znaleźć sobie innego celu w życiu. Wygrane Lotto: https://www.wynikilotto.net.pl/. Właściciel tego portalu publikuje codziennie wygrane z Lotto. Można sobie analizować ilość zakładów i inne dane. Gracze mogą sprawdzić ile wygrali.

Liczenie na los

Większość osób, które biorą udział w grach liczbowych ma poczucie, że ich szczęście, bądź też jego brak, nie jest zależne od nich, a od czynników zewnętrznych. W tym przypadku jest to wygrana. Ich postawa polega na oczekiwaniu na szczęście, zamiast działaniu.

Dowiedz się co do powiedzenia nt. opłacalności gry w Lotto ma naukowiec Bartosz Żółtak: https://www.wynikilotto.net.pl/artykuly/czy-oplaca-sie-grac-w-lotto,358/

Żródło:
https://www.facebook.com/wynikilotto.netpl/
https://www.wynikilotto.net.pl/autorzy/bartosz-zoltak/

  • 17Upvotes
  • $1.58Reward
  • 1Comments

Comments

You can login with your Hive account using secure Hivesigner and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Reply

No comments